Zrób rakowi wspak! Zapraszamy na bezpłatne badania
Zrób rakowi wspak! Zapraszamy na bezpłatne badania

Zrób badanie, potwierdź zdrowie!

Zrób rakowi wspak! Zapraszamy na bezpłatne badania

Opublikowany

27 czerwca rozpoczynamy wspólną akcję z Nationale-Nederlanden „Zrób rakowi wspak!”. Spotkajmy się w Szczecinie, Koszalinie, Słupsku, Gdyni lub Gdańsku. W czterech mobilnych gabinetach będzie można zrobić USG piersi lub jąder, a także obejrzeć znamiona!

Choć wakacje sprzyjają beztroskiemu wypoczynkowi, może to być również dobry moment aby wykorzystać więcej wolnego czasu i zadbać o swoje zdrowie. Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z istotności regularnych badań, jednak na tle mieszkańców Unii Europejskiej świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej jest wciąż niska. Wraz z Nationale-Nederlanden chcemy przypomnieć o zdrowych nawykach, umożliwiając skorzystanie z bezpłatnej konsultacji specjalistów.

Badania odbywać się będą w specjalnie przeznaczonym do tego autobusie. W czterech gabinetach będzie można skorzystać z wizyty u dermatologa i zbadać znamiona skórne, a także wykonać USG piersi bądź jąder. Liczba miejsc jest ograniczona – w ciągu całego dnia akcji lekarze mogą przebadać około 160 pacjentów. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy – wystarczy przyjść na miejsce wydarzenia. Wszystkie badania są bezpłatne.

- W Rak'n'Rollu profilaktyka to badania potwierdzające zdrowie. Jednak wielu osobom kojarzą się z wykrywaniem choroby. Przy takim podejściu naturalnym następstwem jest strach, bo przecież nikt z nas nie chce być chory. Do tego dochodzi wstyd i brak wiedzy jak badanie wygląda. Taki zestaw obaw sprawia, że łatwo zrezygnować - mówi Joanna Rokoszewska-Łojko, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Rak'n'Roll. - Wiemy też, że dla osób, które nigdy się nie badały najtrudniejszy jest pierwszy raz. Dlatego angażujemy się w akcje bezpłatnych badań, bo wierzymy, że dobre doświadczenie pomaga wyrobić nawyk dbania i regularnego potwierdzania zdrowia.

- Jako firma ubezpieczeniowa, od lat troszczymy się o zdrowie i życie Polaków. Dlatego też cały czas angażujemy się w akcje prozdrowotne, jak choćby Światowy Dzień Walki z Rakiem, podczas którego zorganizowaliśmy bezpłatne badania dla mieszkańców Bydgoszczy. Cieszyły się one tak dużym zainteresowaniem, że wraz z Fundacją Rak’n’Roll postanowiliśmy przygotować jeszcze większe wydarzenie. Na przełomie czerwca i lipca nasz autobus zawita do aż pięciu miast w północnej Polsce i umożliwi mieszkańcom sprawdzenie stanu swojego zdrowia. Mamy nadzieję, że nie tylko przebadamy setki Polaków, ale przede wszystkim zwrócimy uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka  - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Mobilna poradnia będzie w następujących miejscach:

Szczecin, 27 czerwca 2018 r., w godz. 13.00-21.00, Jasne Błonia im. Jana Pawła II,
Koszalin, 28 czerwca 2018 r., w godz. 13.00-21.00, Amfiteatr,
Słupsk, 29 czerwca 2018 r., w godz. 13.00-21.00, Plac Zwycięstwa,
Gdynia, 30 czerwca 2018 r., w godz. 10.00-18.00, Skwer Kościuszki,
Gdańsk, 1 lipca 2018 r., w godz. 10.00-18.00, Targ Węglowy.


Potwierdź zdrowie i ciesz się wakacjami!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

NN_RnR_zrob rakowi wspak.jpg

grafika | 302 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czas podsumować 2017!

temu

W 2017 roku pomogliśmy 70 Podopiecznym w zebraniu 1 224 000 zł na przejście przez raka, zapewniliśmy ponad 600 godzin bezpłatnego wsparcia psychologicznego, zorganizowaliśmy 25 warsztatów dla 300 kobiet w trakcie leczenia i po terapii, rozwinęliśmy program pomocy dla osób po raku, otoczyliśmy opieką 48 kobiet w ciąży chorych na raka i powitaliśmy na świecie 52 boskich dzieci, przekazaliśmy 452 peruki z naturalnych włosów kobietom w trakcie chemioterapii! Dodatkowo wyremontowaliśmy największą poczekalnię warszawskiego Centrum Onkologii. I uruchomiliśmy Radio Rak’n’Roll - gramy z życiem dla każdego, kto lubi moc lub jej potrzebuje!
Pójdź do ślubu w sukni Agaty Młynarskiej i wesprzyj kobiety chore na raka!

temu

Marzysz o tym, aby Twoja suknia ślubna była najpiękniejsza i inna niż wszystkie? W dniu ślubu chciałabyś wyglądać jak Gwiazda z pierwszych stron gazet? Chętnie oddałabyś się w ręce projektantki, która specjalnie dla Ciebie stworzyłaby niepowtarzalną i skrojoną idealnie na twoją miarę kreację? Już od dziś masz na to szansę! Telewizja TLC i Fundacja Rak’n’Roll-Wygraj Życie! poszukują dziewczyny, która pójdzie do ślubu w sukni Agaty Młynarskiej. Wyjątkowa kreacja dyrektor TLC zostanie poddana zjawiskowej metamorfozie, spełniającej marzenia przyszłej panny młodej, przez Magdalenę Sochę-Włodarską – projektantkę i ekspertkę programu „Sposób na suknię”. Dochód z jej sprzedaży zasili konto Fundacji Rak’n’Roll i pomoże wesprzeć kobiety, które na co dzień borykają się z chorobą nowotworową.
Czerniak w świadomości internautów

temu

Sezon urlopowy dobiegł końca. Przyszedł czas na podsumowania. Firma Newspoint monitorująca media oraz agencja badawcza IQS przygotowały dla Fundacji Rak'n'Roll badanie na temat nowotworu skóry w świadomości internautów.
Nie ma miłości bez procentów

temu

Fundacja Rak’n’Roll opublikowała w Walentynki w mediach społecznościowych spot pt. „Nie ma miłości bez procentów”, który przekonuje do przełamania tabu związanego z mówieniem o chorobie, ale przede wszystkim opowiada o prawdziwej miłości Gosi i Dawida. Spot jest kolejną odsłoną kampanii „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” przypominającej, że Fundacja aby działać potrzebuje procentów, ale innych niż może się wydawać. Potrzebuje 1% podatku, który pomaga jej podopiecznym przejść przez raka.