„NIE MA RAK`N`ROLLA BEZ PROCENTÓW” - kampania nagrodzona w konkursie Innovation 2018!
„NIE MA RAK`N`ROLLA BEZ PROCENTÓW”  - kampania nagrodzona w konkursie Innovation 2018!

„NIE MA RAK`N`ROLLA BEZ PROCENTÓW” - kampania nagrodzona w konkursie Innovation 2018!

Aż cztery statuetki: dwie złote, srebrną i brązową otrzymała kampania Fundacji Rak’n’Roll w konkursie Innovation 2018, doceniającym świeże idee i odważne projekty. Nagrody przyznano za kampanię „Nie ma Rak`n`Rolla bez procentów”, która w trzech spotach zatytułowanych Miłość, Zabawa i Wygrana zwraca uwagę, że Podopieczni Fundacji do szczęścia potrzebują procentów, ale innych niż może się wydawać.

Punktem wyjścia była gra słowna zastosowana w haśle „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów”, za którą poszła idea uwarzenia piwa bezalkoholowego KRS 0000 338 803 – mówi Adam Sierociński, z agencji Grey Group Poland. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę, że procenty są Fundacji potrzebne, ale nie te w piwie – podkreśla. Jacek Maciejewski, Strażnik Marki Fundacji Rak’n’Roll dodaje – Przedstawione w kampanii trzy historie niesamowitych ludzi związanych z Fundacją inspirują z kolei do pozytywnego myślenia, ale również przypominają, że działań Fundacji nie byłoby bez środków z 1% podatku. 

Jurorzy w uzasadnieniu podkreślili odważne połączenie rzeczy pozornie nieprzystających (piwo i rak), sprytne podejście do tematu zbierania 1%, konsekwencję w komunikacji i stałe przełamywanie schematów związanych z komunikacją pomocową. Dodatkowo, pomysłem wyraźnie docenionym przez jury było bezalkoholowe piwo „KRS 000 338 803” uwarzone specjalnie dla Fundacji przez browar Inne Beczki.  

Przelej na zdrowie KRS 0000 338 803 
Wraz ze startem kampanii „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” swoją premierę miało rzemieślnicze piwo bezalkoholowe o nazwie „KRS 0000 338 803” uwarzone przez browar rzemieślniczy Inne Beczki. Etykieta butelki została zaprojektowana tak, aby w prosty sposób zapamiętać nazwę, którą należy wpisać w deklaracji podatkowej. Założona liczba rozlanych butelek okazała się niewystarczalna i na rynek trafiła właśnie kolejna partia 7000 butelek. Dziś „KRS 000 338 803” dostępne jest w popularnych klubach na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym frisco.pl. Pełna lista lokali dostępna jest tutaj.

Za stronę koncepcyjną i realizacyjną kampanii odpowiada agencja Grey Group Poland. W realizację projektu zaangażowały się również: Cohn&Wolfe, Shootme, Wołowski & Partners Studio, IndaHash, Lettly oraz MediaCom.
Nie ma miłości bez procentów

Nie ma miłości bez procentów

Nie ma zabawy bez procentów

Nie ma zabawy bez procentów

Nie ma wygranej bez procentów

Nie ma wygranej bez procentów

Załączniki

Pobierz wszystkie

IMG_4720.jpg

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nie ma zabawy bez procentów

„Mam raka. I do dobrej zabawy potrzebuję procentów…” – to pierwsze słowa kolejnego spotu kampanii „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów”. Bohaterką filmu jest Ola, która w 2016 roku dowiedziała się, że jest chora. W dobrym, godnym i szczęśliwym przejściu przez raka pomaga jej Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie! 
Nie ma miłości bez procentów

Fundacja Rak’n’Roll opublikowała w Walentynki w mediach społecznościowych spot pt. „Nie ma miłości bez procentów”, który przekonuje do przełamania tabu związanego z mówieniem o chorobie, ale przede wszystkim opowiada o prawdziwej miłości Gosi i Dawida. Spot jest kolejną odsłoną kampanii „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” przypominającej, że Fundacja aby działać potrzebuje procentów, ale innych niż może się wydawać. Potrzebuje 1% podatku, który pomaga jej podopiecznym przejść przez raka. 
Nie ma Rak'n'Rolla bez procentów

Ruszyła właśnie nowa kampania fundacji Rak’n’Roll po hasłem „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów”. Poprzez zastosowaną grę słowną fundacja zwraca uwagę, że do działania potrzebuje procentów, ale innych niż może się wydawać. Potrzebuje dokładnie 1% podatku, który pomoże podopiecznym przejść przez raka. W zwróceniu uwagi na kampanię pomóc ma specjalnie uwarzone rzemieślnicze piwo bezalkoholowe o nazwie „KRS 0000 338 803”.
Czas podsumować 2017!

W 2017 roku pomogliśmy 70 Podopiecznym w zebraniu 1 224 000 zł na przejście przez raka, zapewniliśmy ponad 600 godzin bezpłatnego wsparcia psychologicznego, zorganizowaliśmy 25 warsztatów dla 300 kobiet w trakcie leczenia i po terapii, rozwinęliśmy program pomocy dla osób po raku, otoczyliśmy opieką 48 kobiet w ciąży chorych na raka i powitaliśmy na świecie 52 boskich dzieci, przekazaliśmy 452 peruki z naturalnych włosów kobietom w trakcie chemioterapii! Dodatkowo wyremontowaliśmy największą poczekalnię warszawskiego Centrum Onkologii. I uruchomiliśmy Radio Rak’n’Roll - gramy z życiem dla każdego, kto lubi moc lub jej potrzebuje!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.