Nie ma Rak'n'Rolla bez procentów
Nie ma Rak'n'Rolla bez procentów

Nie ma Rak'n'Rolla bez procentów

Opublikowany

Ruszyła właśnie nowa kampania fundacji Rak’n’Roll po hasłem „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów”. Poprzez zastosowaną grę słowną fundacja zwraca uwagę, że do działania potrzebuje procentów, ale innych niż może się wydawać. Potrzebuje dokładnie 1% podatku, który pomoże podopiecznym przejść przez raka. W zwróceniu uwagi na kampanię pomóc ma specjalnie uwarzone rzemieślnicze piwo bezalkoholowe o nazwie „KRS 0000 338 803”.

Ogłoszenie kampanii oraz premiera „KRS 0000 338 803” zbiega się z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem. Podjętymi działaniami fundacja chce m.in. przekonać do głośnego powiedzenia, że można przejść przez raka, można z nim żyć dobrze a nawet szczęśliwie.  Rak staje się codziennością. Coraz częściej pytaniem jest już nie czy, ale kiedy zostanie postawiona diagnoza. Dzięki postępowi medycyny i coraz większej społecznej świadomości, nowotwory można traktować jako choroby przewlekłe. Czas więc zmienić sposób mówienia o raku i spróbować z nim żyć, przykładowo ciesząc się spotkaniami z najbliższymi.

4 lutego, Światowy Dzień Walki z Rakiem  
To dzień każdego, kto został doświadczony przez tę chorobę, zarówno osób chorych, jak i ich bliskich i znajomych. Powoli staje się to dzień każdego z nas, bo doszliśmy do takiego momentu, w którym większość spotkała się z rakiem. W ciągu ostatnich trzech dekad, liczba zachorowań na raka wzrosła dwukrotnie[1], a zgodnie z przewidywaniami ekspertów będzie nadal rosła. Szacuje się, że na nowotwór złośliwy zachoruje w ciągu swego życia co czwarty mieszkaniec Polski[2].   Na szczęście, ciągły rozwój medycyny i intensywne badania sprawiają, że coraz więcej osób wraca do zdrowia, a choroba nowotworowa została uznana chorobą przewlekłą. Im wcześniej jest zdiagnozowana, tym skuteczniejsze leczenie. Przykładowo, pięcioletnie przeżycie w przypadku wczesnych stadiów raka piersi to ok. 90%. Podobnie jest w przypadku czerniaka, skuteczność leczenia tej choroby we wczesnym stadium wynosi ok. 90%. W przypadku raka jądra, sukces terapeutyczny dotyczy niemal 100% chorych zdiagnozowanych we wczesnym stadium. Do osiągnięcia takich wyników jest potrzebna czujność onkologiczna oraz aktywne działania profilaktyczne.  

Przelej KRS 0000 338 803 na zdrowie  
W przełamaniu tabu związanego z działalnością fundacji pomaga w tym roku hasło zwrócone w stronę procentów. Rak’n’Roll podkreśla, że do szczęścia potrzebne są procenty, jednak inne niż może nam się wydawać. – Fundacja robi bardzo dużo ważnych, ciekawych i po prostu fajnych działań na rzecz pacjentów onkologicznych oraz profilaktyki raka, ale oczywiście potrzebujemy rozgłosu, żeby te działania były szerzej znane – mówi Jacek Maciejewski, Strażnik Marki Fundacji Rak’n’Roll. W tym roku skorzystaliśmy z uprzejmości i fachowości browaru Inne Beczki. W ten sposób powstało piwo bezalkoholowe. Tym samym zwracamy uwagę, że procenty są nam potrzebne, ale nie te w piwie. 1% to dla nas podstawa finansowania naszych działań pomocowych. Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów – podkreśla Maciejewski.

Kontraktowy browar rzemieślniczy Inne Beczki uwarzył dla Fundacji piwo o nazwie „KRS 0000 338 803”. Co ważne, piwo jest bez alkoholu, a więc bez procentów, bo są one potrzebne gdzieś indziej. Etykieta umieszczona na butelce informuje dokładnie o tym jak wesprzeć fundację, a dodatkowo, została zaprojektowana tak, aby w prosty i szybki sposób zapamiętać nazwę produktu, którą należy później wpisać w deklaracji podatkowej.
Bezalkoholowe piwo wraz z informacją o akcji zostanie rozdystrybuowane w popularnych lokalach gastronomicznych w całym kraju. Kampanii „Nie ma Rak'n'Rolla bez procentów” towarzyszyć będzie cykl wydarzeń wspierających w największych miastach Polski. Na potrzeby akcji stworzone zostaną też tematyczne plakaty. Twarzami kampanii zostali podopieczni Fundacji Rak’n’Roll.
W realizację projektu zaangażowały się pro bono agencje Grey Warszawa oraz Cohn&Wolfe, a także dom produkcyjny Shootme, dom mediowy MediaCom i platforma IndaHash. Aby dowiedzieć się więcej o kampanii 1% [link]

Działalność Fundacji mierzona w procentach 
Rak’n’Roll w swoich działaniach skupia się na wygrywaniu życia i jego celebrowaniu w codziennych chwilach. Podopiecznym pomagamy żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo raka. Nasza Założycielka Magda Prokopowicz mówiła – Nowe życie zaczyna się każdego ranka. I choć Magdy z nami dziś nie ma, wiemy że każdy dzień z chorobą przeżyła na maksimum, robiąc to co kochała.

Działań Fundacji nie byłoby bez procentów. Dzięki zeszłorocznej zbiórce zrobiliśmy wiele ważnych rzeczy, m.in.:
- wsparliśmy chorych w przejściu przez raka, ale wcześniej w przejściu przez system opieki zdrowotnej. Takich podopiecznych w 2017 roku mieliśmy 70.
- zapewniliśmy opiekę psychoonkologa dla chorych i ich rodzin. W 2017 r. udzieliliśmy ponad 600 godz. bezpłatnych konsultacji,
- zapewniliśmy kompleksową opiekę Boskim Matkom – kobietom w ciąży chorym na raka – objęliśmy opieką 48 kobiet w 2017 r., powitaliśmy na świecie 52 dzieci,
- wsparliśmy tych, którzy są już iPoRaku i potrzebują wsparcia, by ruszyć dalej w życie – w drugiej edycji programu bierze udział 60 ozdrowieńców,
- utkaliśmy peruki i przekazaliśmy je 452 kobietom w trakcie chemioterapii,
- zorganizowaliśmy warsztaty urodowe i rękodzieła dla chorych. W 2017 r. w warsztatach wzięło udział 300 osób,
- tchnęliśmy życie w poczekalnię poradni onkologicznej warszawskiego Centrum Onkologii – nie jest już miejscem szarym, ciemnym i przygnębiającym,
- przeprowadziliśmy badania dot. profilaktyki raka piersi – raport będzie podstawą do zrobienia kampanii w tym roku,
- uruchomiliśmy też Radio Rak’n’Roll, zrobiliśmy mural z okazji Dnia Boskich Matek – jeden z najpiękniejszych w Warszawie na Wroniej 50.

Fundacja przyciąga świetne inicjatywy – w zeszłym roku Soul Food przygotował dla nas Rak’n’Roll Burgera, natomiast perfumeria Mo61 we współpracy z Podopiecznymi Fundacji, pierwszy zapach onko-przyjaciół.[1] Krajowy Rejestr Nowotworów, Nowotwory złośliwe ogółem  
[2] PEX PharmaSequence Sp. z o.o., Dostęp pacjentów onkologicznych do terapii lekowych w Polsce na tle aktualnej wiedzy medycznej   

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

poster try — poziom.jpg

grafika | 1,82 MB

Pobierz
NBRR6138_Procenty_roll-up_85x200_90dpi.png

grafika | 1,45 MB

Pobierz
KRS0000338803.jpg

grafika | 234 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czas podsumować 2017!

temu

W 2017 roku pomogliśmy 70 Podopiecznym w zebraniu 1 224 000 zł na przejście przez raka, zapewniliśmy ponad 600 godzin bezpłatnego wsparcia psychologicznego, zorganizowaliśmy 25 warsztatów dla 300 kobiet w trakcie leczenia i po terapii, rozwinęliśmy program pomocy dla osób po raku, otoczyliśmy opieką 48 kobiet w ciąży chorych na raka i powitaliśmy na świecie 52 boskich dzieci, przekazaliśmy 452 peruki z naturalnych włosów kobietom w trakcie chemioterapii! Dodatkowo wyremontowaliśmy największą poczekalnię warszawskiego Centrum Onkologii. I uruchomiliśmy Radio Rak’n’Roll - gramy z życiem dla każdego, kto lubi moc lub jej potrzebuje!
Nie ma zabawy bez procentów

temu

„Mam raka. I do dobrej zabawy potrzebuję procentów…” – to pierwsze słowa kolejnego spotu kampanii „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów”. Bohaterką filmu jest Ola, która w 2016 roku dowiedziała się, że jest chora. W dobrym, godnym i szczęśliwym przejściu przez raka pomaga jej Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie! 
Nie ma miłości bez procentów

temu

Fundacja Rak’n’Roll opublikowała w Walentynki w mediach społecznościowych spot pt. „Nie ma miłości bez procentów”, który przekonuje do przełamania tabu związanego z mówieniem o chorobie, ale przede wszystkim opowiada o prawdziwej miłości Gosi i Dawida. Spot jest kolejną odsłoną kampanii „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” przypominającej, że Fundacja aby działać potrzebuje procentów, ale innych niż może się wydawać. Potrzebuje 1% podatku, który pomaga jej podopiecznym przejść przez raka. 
Zrób rakowi wspak! Zapraszamy na bezpłatne badania

temu

27 czerwca rozpoczynamy wspólną akcję z Nationale-Nederlanden „Zrób rakowi wspak!”. Spotkajmy się w Szczecinie, Koszalinie, Słupsku, Gdyni lub Gdańsku. W czterech mobilnych gabinetach będzie można zrobić USG piersi lub jąder, a także obejrzeć znamiona!
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.